Choď na obsah Choď na menu
 


Futbal a iné:

V Oravskej Jasenici: Futbal v Oravskej Jasenici sa rozvíja od roku 1930. Organizovaný futbal sa začal po 2. svetovej vojne.V Oravskej Jasenici sa venuje futbalu veľmi veľa ludí mužského pohlavia,no sú aj náznaky aj opačného pohlavia.Tomuto športu sa všetci venujú na amatérskej úrovni ,a bez honorárov pracujú aj trenéri

 

 Súčasnosť

V súčasnosti pôsobí v obci TJ Oravan Oravská Jasenica. Ihriská sa nachádzajú v dedine, v časti Sihoť. Sú tu štyri futbalové ihriská a jedno hokejové. Futbalové zápasy sa odohrávajú na novom ihrisku a tréningy na starom ihrisku.Ihriska z umelou trávou sú  neustále využívane najmä mladými futbalistami.V Oravskej Jasenici sa občania venujú aj Hokeju ktorý sa hráva na hokejovom štadióne,v Oravskej Jasenici bol postavený nový hokejový štadion z osvetlením na vyšnom konci fotku tochto štadióna nájdete vo fotoalbume takže je to už piate ihrisko v tejto malej dedine.Občania Oravskej Jasenice si vo voľnom čase urobia na hokejovom štadióne ľad,na ktorom sa vo voľnom čase zíde veľmi veľa ľudí.V dedine sa organizujú aj iné turnaje napríklad Štefánsky hokejbalový turnaj ktorý sa koná na hokejóvom štadióne.Pre futbalistov sa v zimnom období koná aj futbalová miniliga do ktorej sa môže prihlásit hocikto.Tá sa uskutočňuje na umelej tráve.

TJ Oravan Oravská Jasenica sú tieto kategórie:

                        muži – 4. liga,

                        dorast – 4. liga,

                        starší žiaci – 2. liga,

                        mladší žiaci – 2. liga.

Rozpočet pre všetky kategórie je okolo 5000 eur.

V roku 2006 bolo v areáli TJ Oravan Oravská Jasenica otvorené ihrisko s umelou trávou. Na otvorení sa zúčastnil a pásku prestrihol pán Dušan Tittel.

V roku 2010 bolo v areáli TJ Oravan Oravská Jasenica otvorené druhé multifunkčné ihrisko s umelou trávou.Na otvorení sa zúčastnil a pásku prestrihol pán Róbert Fico.

V obci je futbal veľmi obľúbený a zaujíma sa oň veľa ľudí, čo sa prejavuje aj v účasti na futbalových zápasoch nielen doma, ale aj von.V obci je registrovaných okolo 85 aktivných futbalistov (registrovaných)

Ihrisko s umelou trávou a jeho neustále využívanie tiež svedčí o tom, že futbal je v obci najmasovejším športom. Dôkazom neustálych tréningov je aj zisk dvoch pohárov.

Úspechy: V Oravskej Jasenici sa získalo viacero úspechov hlavne vo futbale napríklad:Získali ich mladší žiaci – 3. miesto a 1. miesto-(o majstra Oravy), ktoré získali v roku 2006 pod vedením pána Jaroslava Žofaja.Najväčší úspech jasenickí futbalisti dosiahli v rokoch 1982 -1983, kedy získali postup na majstrovstvá kraja. Zaslúžili sa o to hráči: Bolibruch, Čajka, Feranec K., Feranec M., Florek, Graňák, Kubizna, Laštík, Lovaštík, Madleňák, Polák, Zanovit, Žofajovci.

O ďalšie úspechy sa postarali muži keď v roku 2005/2006 postúpili do 4.ligy.Ďalším úspechom bol postup dorastencov do 4.ligy v roku 2006/2007.Postup St.žiakov z 1.triedy do 3.ligy a o dve sezóny nato sa podarilo St.žiakom postúpiť do 2.ligy.

Cez zimnú prestávku sa futbalisti Oravskej Jasenice zúčastňuju viacero halových turnajov napríklad muži sa zúčastňujú halového turnaja o pohár riaditela školy SOŠ polytechnickej Kňažia kde tento rok obdržali 2.miesto.Dalej sa zúčastňuju  zimnej halovej ligy v Kňažej ktorá trvá niekolko týždňov.

Dorast sa tento rok zúčastnil turnaja Orava Cup (v Rabči) kde obdržali celkom dobré 4.miesto.Na tomto turnaji sa zúčastnilo 8 týmov napr:Tvrdošín,Trstená,Námestovo,Zuberec,Polhora,Sihelné,Černová,Oravská Jasenica.Dorastenci sa prihlásili aj do novoročného turnaja ktorý sa uskutočnil v športovej hale Rabčiciach kde Oravská Jasenica skončila na 1.priečke.

Najväčší úspech jasenickí futbalisti dosiahli v rokoch 1982 -1983, kedy získali postup na majstrovstvá kraja. Zaslúžili sa o to hráči: Bolibruch, Čajka, Feranec K., Feranec M., Florek, Graňák, Kubizna, Laštík, Lovaštík, Madleňák, Polák, Zanovit, Žofajovci.

Muži:

Muži Oravskej Jasenice (futbalisti) hrajú aktuálne 4.ligu.V tabuľke sú aktuálne na 13.priečke z 11 bodmi.Títo hráči hrajú všetci zadarmo tento káder tvorí 15-20 hráčov.Aktuálne trénujú 2-3 krát do týždňa.

Tréner mužov: Marcel Feranec

Dorast: Dorastenci Oravskej Jasenice hrajú 4.ligu-Sever.Trénujú 2-3 krát do týždňa na starom ihrisku alebo úmelej tráve.Cez zimnú prestávku tak ako muži,žiaci tak aj dorastenci sa venujú hlavne kondícií ktorú v 4.lige určite treba Aktuálne sú na 9.priečke zo 16 bodmi.Najlepšim strelcom dorastencov je Stanislav Kavoň z 9 gólmi.

Foto:

Starší žiaci:hrávaju 2.ligu aktuálne sú na 7.priečke z 21 bodmi.Cez leto mužstvo Karola Graňáka a Adriána Kubániho trénovalo 3 až 4 krát do týždna.V mužstve hralo viacero hráčov z iných dedín napr:z Babína.Or.Veselého.Novoti...

 

Foto:

http://www.fkoravan.estranky.cz/img/mid/24/p1030298.jpg

Mladší žiaci:

Mladší žiaci:hrajú 2.ligu pod vedením Karola Graňáka aktuálne sú na prvej priečke iba z jednou jedínou prehrou,keď Oravská Jasenica podľahla na hostjúcej pôde v Tvrdošíne 2:1.