Choď na obsah Choď na menu
 


Úspechy: V Oravskej Jasenici sa získalo viacero úspechov hlavne vo futbale napríklad:Získali ich mladší žiaci – 3. miesto a 1. miesto-(o majstra Oravy), ktoré získali v roku 2006 pod vedením pána Jaroslava Žofaja.Najväčší úspech jasenickí futbalisti dosiahli v rokoch 1982 -1983, kedy získali postup na majstrovstvá kraja. Zaslúžili sa o to hráči: Bolibruch, Čajka, Feranec K., Feranec M., Florek, Graňák, Kubizna, Laštík, Lovaštík, Madleňák, Polák, Zanovit, Žofajovci.

O ďalšie úspechy sa postarali muži keď v roku 2005/2006 postúpili do 4.ligy.Ďalším úspechom bol postup dorastencov do 4.ligy v roku 2006/2007.Postup St.žiakov z 1.triedy do 3.ligy a o dve sezóny nato sa podarilo St.žiakom postúpiť do 2.ligy.

Cez zimnú prestávku sa futbalisti Oravskej Jasenice zúčastňuju viacero halových turnajov napríklad muži sa zúčastňujú halového turnaja o pohár riaditela školy SOŠ polytechnickej Kňažia kde tento rok obdržali 2.miesto.Dalej sa zúčastňuju  zimnej halovej ligy v Kňažej ktorá trvá niekoľko týždňov.

Dorast sa tento rok zúčastnil turnaja Orava Cup (v Rabči) kde obdržali celkom dobré 4.miesto.Na tomto turnaji sa zúčastnilo 8 týmov napr:Tvrdošín,Trstená,Námestovo,Zuberec,Polhora,Sihelné,Černová,Oravská Jasenica.Dorastenci sa prihlásili aj do novoročného turnaja ktorý sa uskutočnil v športovej hale Rabčiciach kde Oravská Jasenica skončila na 1.priečke.