Choď na obsah Choď na menu
 


Futbal a iné:

História:

Futbal v Oravskej Jasenici sa rozvíja od roku 1930. Organizovaný futbal sa začal po 2. svetovej vojne. Najväčší úspech jasenickí futbalisti dosiahli v rokoch 1982 -1983, kedy získali postup na majstrovstvá kraja. Zaslúžili sa o to hráči: Bolibruch, Čajka, Feranec K., Feranec M., Florek, Graňák, Kubizna, Laštík, Lovaštík, Madleňák, Polák, Zanovit, Žofajovci.

 

Súčasnosť

V súčasnosti pôsobí v obci TJ oravan Oravská Jasenica. Ihriská sa nachádzajú v dedine, v časti Sihoť. Sú tu štyri futbalové ihriská a jedno hokejové. Futbalové zápasy sa odohrávajú na novom ihrisku a tréningy na starom ihrisku.Ihriska z umelou trávou sú  neustále využívane najmä mladými futbalistami.V Oravskej Jasenici sa občania venujú aj Hokeju ktorý sa hráva na hokejovom štadióne,v Oravskej Jasenici bol postavený nový hokejový štadion z osvetlením na vyšnom konci fotku tochto štadióna nájdete vo fotoalbume takže je to už piate ihrisko v tejto malej dedine.Občania Oravskej Jasenice si vo voľnom čase urobia na hokejovom štadióne ľad,na ktorom sa vo voľnom čase zíde veľmi veľa ľudí.V dedine sa organizujú aj iné turnaje napríklad Štefánsky hokejbalový turnaj ktorý sa koná na hokejovom štadióne.Pre futbalistov sa v zimnom období koná aj futbalová miniliga do ktorej sa môže prihlásiť hocikto.Tá sa uskutočňuje na umelej tráve.

TJ Oravan Oravská Jasenica sú tieto kategórie:

                        muži – 4. liga,

                        dorast – 4. liga,

                        starší žiaci – 2. liga,

                        mladší žiaci – 2. liga.

Rozpočet pre všetky kategórie je okolo 5000 eur.

V roku 2006 bolo v areáli TJ Oravan Oravská Jasenica otvorené ihrisko s umelou trávou. Na otvorení sa zúčastnil a pásku prestrihol pán Dušan Tittel.

V roku 2010 bolo v areáli TJ Oravan Oravská Jasenica otvorené druhé multifunkčné ihrisko s umelou trávou.Na otvorení sa zúčastnil a pásku prestrihol pán Róbert Fico.

V obci je futbal veľmi obľúbený a zaujíma sa oň veľa ľudí, čo sa prejavuje aj v účasti na futbalových zápasoch nielen doma, ale aj von.V obci je registrovaných okolo 85 aktivných futbalistov (registrovaných)

Ihrisko s umelou trávou a jeho neustále využívanie tiež svedčí o tom, že futbal je v obci najmasovejším športom. Dôkazom neustálych tréningov je aj zisk dvoch pohárov.